Perliczka z czosnkiem i sokiem pomarańczowym z wolnowaru
Perliczka ma bardzo smaczne mięso. Od czasu do czasu robimy sobie przyjemność i ptaszynę zjadamy. Tym razem nie miałam za bardzo chęci na doglądanie pieczącego się ptaka, zrobiłam więc to co najbardziej lubię, czyli włożyłam wszystko do wolnowaru. Warto dobrze kawałki mięsa obsmażyć, dzięki temu zyska ładny kolor. Pamiętajcie też, że tak przygotowana perliczka nie będzie miała chrupiącej skórki. Ale jeżeli komuś zależy na chrupiącej skórce, można, w czasie gdy doprawiamy i przecieramy sos, wstawić mięso do piekarnika z włączoną opcją grill.
1 perliczka
1-2 łyżki mąki
3 łyżki masła lub oliwa z oliwek
3 główki czosnku - ząbki bez obierania
1/2 szklanki bulionu z kurczaka
1 szklanka soku z pomarańczy
2 - 3 gałązki rozmarynu
2 listki szałwii
sól, pieprz
przygotowanie
Wolnowar rozgrzać zgodnie z instrukcją. Perliczkę umyć osuszyć i podzielić na cztery części. Posypać wszystkie kawałki z obu stron solą, pieprzem, mąką - nadmiar strząsnąć. Można też mąkę z solą i pieprzem włożyć do foliowej torebki i do niej wrzucać kawałki perliczki.
Rozgrzać dużą patelnię na średnim ogniu. Roztopić 2 - 3 łyżki masła lub oleju. Włożyć kawałki perliczki i obsmażać aż się zrumienią - około 3 minut z każdej strony. Perliczkę odłożyć na bok.
Na patelnię wlać sok i bulion, zagotować, zeskrobując ewentualne resztki z dna. Do misy wolnowaru włożyć czosnek i zioła, na nich ułożyć perliczkę. Dodać gorący sok i bulion. Przykryć i gotować w ustawieniu low przez 6 do 7 godzin. Sos przetrzeć przez sito, doprawić solą i pieprzem, ewentualnie masłem. Podawać perliczkę np z ryżem i sałatą. Smacznego!
Ewa. Może się skuszę, bo perliczka robiona ciągle w ten sam sposób już się nam przejadła. Dla zainteresowanych, piekłam ją z jabłkami i żurawiną.
OdpowiedzUsuńZ jabłkami i żurawiną też dobra. Ale sprawdź taką wersję - poza tym że inne , to wolnowar rządzi!
Usuń